De Galmaardse dorpsdichter voor 2010 is geen inwoner van de gemeente maar woont in Halle. Voor de titel was overigens ook belangstelling uit Lennik, Gent, Brugge… en Galmaarden zelf uiteraard. Maar de beste inzending rond het thema ‘Brabants trekpaard’ kwam dus van Rik Wouters (°1956), die al op 23-jarige leeftijd een eerste bundel uitbracht en er intussen acht heeft op zitten.
Rik is niet alleen dichter maar ook literatuurcriticus, plastisch kunstenaar, geschiedkundige en gids in de Zennevallei en in Catalonië, streek waar hij zijn hart heeft verloren. Hij was vrij goed bevriend met Andries Dhoeve, dichter en ereburger van Galmaarden die in 1993 overleed.
De Hallenaar heeft dus niet alleen een band met onze gemeente, hij is ook niet zinnens het gebeuren in Galmaarden vanop afstand gade te slaan maar zeer regelmatig naar de dorpen aan de Mark-kant af te zakken om er stof op te doen voor de gedichten die te lezen zullen zijn in het informatieblad SAMEN, op deze website maar ook in het Baljuwhuis of ergens in het landschap.
De gedichten van Rik: